Relacja z Dnia otwartego stoczni dla gimnazjalistów

Doradcy edukacyjno-zawodowi z Pomorskiej Sieci zostali zaproszeni przez przedstawiciela Pomorskiego Klastra Edukacyjnego PSSE na dzień otwarty stoczni dla gimnazjalistów „Odkrywamy gdyńskie stocznie dla gimnazjalistów”. Spotkanie odbyło się 28 września br. w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii.
W tym dniu uczniowie III klas gimnazjów i doradcy zawodowi odwiedzili cztery firmy stoczniowe – Crist, Nauta, EPG oraz Vistal.
Na początek, wspólnie z uczniami obejrzeliśmy film o Gdyni. Po projekcji filmu mięliśmy okazję podziwiania panoramy Gdyni z 10 piętra  budynku Akwarium. Następnie grupa doradców udała się z wizytą studyjną do jednej z firm branży stoczniowej – Stoczni CRIST. Miałyśmy okazję zapoznania się ze specyfiką pracy w tej branży. Stocznia realizuje prace w sektorze offshore, buduje duże konstrukcje stalowe. Aktualnie Stocznia realizuje 11 projektów, w tym budowa w części wyposażonego promu pasażersko-samochodowego dla norweskiego armatora. W tej firmie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą odbywać praktyki zawodowe i w przyszłości znaleźć zatrudnienie.

Opracowały:
Alina Pietrowska
Anna Frost-Waluś